«Узгоджено»
________________/___________
Підпис
ПІП
19
листопада
2013 р.
КОНСПЕКТ
УРОКУ
УКРАЇНСЬКОЇ
ЛІТЕРАТУРИ
Проведений
Омельчук
Іриною Олександрівною у
6-А
класі.
Тема
уроку:
Неповторний
світ дитинства у поезії “Мрії”
Мета:
поглиблювати
знання учнів
про життя і творчість видатної письменниці,
допомагати їм усвідомлювати ідейно-художній
зміст і значення поезії Лесі Українки;
розвивати монологічне мовлення, навички
виразного читання, коментування
ліричних творів; виховувати інтерес
до творчості Лесі Українки, любов до
поезії, почуття любові до родини, до
батьків, формувати мужність,
цілеспрямованість, наполегливість.
Тип
уроку:
повторення попереднього, вивчення
нового матеріалу.
Обладнання:
підручник, виставка творів Лесі Українки,
презентація.
Підручник:
Українська
література
6 клас Мовчан
Р.В. – К.:
Генеза,
2006.- С. 56-58.
Основні
методи і прийоми:
бесіда; пояснення вчителя; робота з
підручником; робота
з текстом.
СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА
СХЕМА УРОКУ
І.
Організаційний момент
(1 хв.)
перевірка
готовності учнів до уроку;
ІІ.
Актуалізація опорних знань. (7хв.)
Експрес-опитування.
ІІІ.Перевірка
домашнього завдання. (6хв.)
IV.
Сприйняття й засвоєння учнями нового
навчального матеріалу( 25 хв.)
Слово вчителя
бесіда
ІV.
Підведення
підсумків уроку (4 хв.)
Рефлексія
Оцінювання
V. Домашнє
завдання (2 хв.)
ХІД
УРОКУ
Етап,
метод, прийом, форма.
Навчальна
ситуація
|
Зміст
діяльності вчителя |
Зміст
діяльності учнів |
І.
Організаційний момент
|
Доброго
дня, сідайте будь ласка. |
Сідають |
ІІ.
Актуалізація
опорних знань і вмінь учнів.
|
На минулому
уроці ми познайомились з видатною
українською письменницею Лесею
Українкою.
Давайте з
вами пригадаємо деякі відомості з
біографії письменниці.
1. Яке
справжне ім я Лесі Українки?
2.Де
народилась письменниця?
3.Скільки
дітей було у родині Косач?
4.Ким
була мати Л.Українки?
5.На
яку хворобу захворіла Л.Українки?
6.До
яких країн їздила Л.Українка на
лікування?
Хочу
ще додати, що у 1972 році засновано
щорічну літературну премію імені Лесі
Українки за кращий твір для дітей.
Лауреатами цієї відзнаки стали Н.
Забіла, І. Багмут, О. Іваненко, Ю.
Збанацький, П. Воронько, М. Пригара, Г.
Тютюнник, В. Нестайко та інші.
Пам'ятники
поетесі встановлено в с. Колодяжному,
м. Києві, Луцьку, Новограді - Волинському,
Ялті, Сурамі, Клівленді (США), Торонто
( Канада ). (Презентація)
|
|
ІІІ.Перевірка
домашнього завдання.
|
Домашнім
завдання було читання на пам ять поезії
“Як дитиною бувало”
(
опитування 3-4 учнів)
|
Учні
за бажання виходять по черзі до дошки
та читають на пам ять поезію.
|
IV.
Сприйняття й засвоєння учнями нового
навчального матеріалу
Слово
вчителя
бесіда
|
Сьогодні
на уроці ми з вами познайомимось зі
ще однією поезією Л.Українки “Мрії”.
Виразне
читання поезії.
Бесіда за змістом
вірша «Мрії…».
1.Як
Леся характеризує дитячі роки?
2.Як
про це сказано у вірші ?
3
Як ви думаєте, чому ліричній
героїні вірша «Мрії…»
ближче до серця переможений, а не
переможець?
4.У
яких рядках ідеться про це ?
5.
Чому вірш називається «Мрії…»?
6.До чого
закликає поетеса ? Яка головна думка
цього вірша ? Зачитайте рядки, в яких
вона проголошується.
|
1.У
дитячі роки Леся любила вік лицарства.
Але її увагу привертали не принци чи
королівни, не на гордих переможців, а
на переможених.
2.
“У
дитячі любі роки,
Коли так душа бажала
Надзвичайного, дивного, Я любила вік лицарства." Тільки дивно, що не принци, Таємницею укриті, Не вродливі королівни Розум мій очарували. Я дивилась на малюнках Не на гордих переможців, Що, сперечника зваливши, Промовляли люто: «Здайся!» Погляд мій спускався нижче, На того, хто розпростертий, До землі прибитий списом, Говорив: «Убий, не здамся!»
3.Леся Українка цінує
більше не фізичну силу, а особисту
гідність.
4.
Погляд мій спускався нижче,
На того, хто розпростертий, До землі прибитий списом,
Говорив:
«Убий, не здамся!»
5.У
часи Лесі лицарів уже не було, але вона
уявляла їх, вимріяла.
6.Основна
думка: необхідно вміти боротися з
життєвими труднощами навіть тоді,
коли це неможливо; чоловік — це віра,
сподівання, впевненість у перемозі.
До землі прибитий списом,
Говорив:
«Убий, не здамся!»
|
V.Рефлексія.
Оцінювання
|
Наш
сьогоднішній урок добігає кінця.
Скажіть
будь ласка, що нового ви дізналися чи
пригадали сьогодні на уроці?
Оцінки
отримують ті хто читав поезію на пам'
ять та ті хто активно відповідав.
|
Відповідають.
|
Домашнє
завдання
|
Прочитати
біографію В. Винниченка.
|
Записують
у щоденники.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар