неділя, 17 листопада 2013 р.

черновий вигляд конспекту 11.11.13

Конспект з української мови, 6-А клас



Тема Твір - опис інтерєру
Мета: на основі раніше здобутих знань про текст, типи мовлення та стилі формувати вміння учнів збирати матеріал до твору; удосконалювати культуру усного й писемного мовлення, сприяти збагаченню словникового запасу учнів; розвивати спостережливість, образне мислення;
Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок.
Обладнання: підручник, відповідно до теми підготовлена класна дошка.

Хід уроку

 І. Організаційний момент.
 ІІ. Підготовка до роботи над твором.
Актуалізація мотиваційних резервів учнів.
Бесіда:
1.    Якими типами мовлення ми користуємося під час написання письмових робіт (розповідь, опис, роздум).
2.    Які особливості кожного з них?
3.    Які стилі мовлення ви вивчали? (Розмовний, науковий, офіційно-діловий, публіцистичний,   художній.) 
4.    Чому необхідно враховувати особливості того чи іншого стилю під час написання твору?
ІІІ. Ознайомлення з основними вимогами до написання твору-роздуму з елементами опису у художньому стилі.
(Матеріал для повторення про типи мовлення)
         Розповідь-повідомлення про якісь події.
         Схема розповіді: початок дії, розвиток події, кінець дії.
         Опис – висловлювання про певні ознаки, властивості предмета чи явища. Види описів: пейзаж, портрет, опис інтер'єру, предмета, явища.
         Роздум – висловлювання про причини подій, ознак. Роздум складається з трьох частин: теза, аргументи, висновки.
 ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Сьогодні нашим завданням буде написання твору-опису інтерєру.
Ваше завдання: описати свою квартиру чи дім, у якому ви живете.
Визначте задум майбутнього твору, його основну думку.
 Добір опорних слів та виразів.
Кімната — висока, велика, світла, затишна, простора;
вікна — широкі, розпахнуті, …;
стіл — великий, овальний, обідній …;
стільці — зручні, дерев’яні, …;
підлога — дерев’яна, чиста, нефарбована …;
Також для допомоги у написанні твору-опису скористайтесь таблицею, що знаходиться у підручнику на стр.84 ( Н.В. Бондаренко, А.В. Ярмолюк « Українська мова 6 клас» / Бондаренко Н.В.. – К:.- «Освіта», 2006).

V. Підсумок і узагальнення уроку.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Сьогодні на уроці для мене найважчим (найлегшим) було завдання …
- Чи сподобалось вам описувати інтер єр власного дому (квартири)…

  1. Оцінювання
Діти здають зошити з творами на перевірку, оцінки учитель повідомляє на наступному уроці.
VI. Домашнє завдання







Немає коментарів:

Дописати коментар