«Узгоджено»
________________/___________
Підпис ПІП
12 листопада 2013 р.
КОНСПЕКТ
УРОКУ
УКРАЇНСЬКОЇ
ЛІТЕРАТУРИ
Проведений
Омельчук Іриною Олександрівною у 6-А класі.
Тема уроку: Контрольна робота.
Тест. Творчість М.Вороного, Т.Шевченка.
Мета: перевірити й оцінити рівень навчальних досягнень учнів з
теми «Творчість
М.Вороного, Т.Шевченка»; удосконалити уміння логічно мислити, порівнювати,
робити висновки.
Тип
уроку: контроль і корекція знань,
умінь та навичок.
Обладнання: записи на дошці,
роздавальний матеріал.
Основні методи та прийоми: слово вчителя, робота з тестами.
СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА
СХЕМА УРОКУ
І.
Організаційний момент (1 хв.)
перевірка готовності учнів до уроку;
ІІ.
Актуалізація опорних знань. (15хв.)
Експрес-опитування.
Словникова робота.
Гра«Хтонайуважніший?»
ІІІ.
Оголошення теми та мети уроку (2 6хв.)
Слово
вчителя
IV. Виконання тестових
завдань
Підведення
підсумків уроку (1 хв.)
Рефлексія
оцінювання
ХІД
УРОКУ
Етап, метод, прийом, форма.
Навчальна ситуація
|
Зміст діяльності вчителя
|
Зміст діяльності учнів
|
І. Організаційний момент
|
Доброго дня, сідайте будь ласка.
|
Сідають
|
ІІ.
Актуалізація
опорних знань і вмінь учнів.
Словникова робота.
Гра «Хто
найуважніший?»
|
Сьогодні на уроці ми вами напишемо
контрольну роботу, але спочатку
пригадаємо попередній матеріал.
Пригадайте які твори М.Вороного,
Т.Шевченка ви вивчали?
Добре, давайте з вами пригадаємо ,що таке
євшан-зілля?
«Євшан-зілля» це роман, повість чи поема?
Що таке
поема?
Скажіть чи всі слова вам зрозумілі у цій
поемі?
євшан-зілля – різновид полину, ясир – люди, які взяті в полон, та награбовані речі почет - пошана; розкоші – багатство; гудець – співець і музикант
Зараз ми з вам проведемо невелику гру,
опираючись на знання,що у вас є.
а) хто у творі одночасно названий і соколом, і вовком, і чарівником? в) що нагадувало страшну хуртовину, «страшні Перуна громи»? б )кого половецький юнак назвав коханою?
На які частини можна поділити твір?
|
Відповідають
М.Вороний «Євшан-зілля»
Т.Шевчнко « Тарасова ніч», «Думка»,
«Іван Підкова».
Євшан-зілля — народнопоетична назва
степового запашного полину. Цей образ широко використовували в народній
творчості, у художній літературі.
Це ліро-епічна поема.
Поема - один
із жанрів ліро-епосу. Це великий віршований твір, у якому порушуються важливі
проблеми минулого, сучасного чи майбутнього.
Відповідають
А. гудець
Б.пісні гудця
В.Волю
1.Вступ. Де автор розповідає, чому він звернувся до
літопису.
2. Основна частина: Розповідь про події і героїв: половецького хана, що втратив сина та самого сина, який перебував у полоні князя Володимира. Цю частину можна поділити на менші : а) життя у розкоші ханського сина; б) страждання батька без коханої дитини; в) прохання батька; г) «пісня вольного народу»; д) чарівне зілля; е) «Воля! Воленька кохана!» 3. Третя частина –заключна, де автор звертається до України і її синів та роздумує , де взяти такого зілля , щоб повертало українців до рідного краю.. - (Прочитати вступну та заключну частини) .Волю |
ІІІ.
Оголошення теми та мети уроку
|
Тема нашого уроку:
Контрольна
робота. Тест. Творчість М.Вороного, Т.Шевченка.
Відкрийте зошити та запишіть число,
контрольна робота. Тест буде проводитись за варіантами.
Зараз ви отримаєте завдання та будете
виконувати його.
|
Уважно слухають
|
IV. Виконання
тестових завдань
|
До кінця уроку ви повинні встигнути написати
тест, обов’язково вкажіть ваш варіантю
|
Відкривають
зошити, записують
Уважно
слухають
Починають
працювати
|
VI.Рефлексія.
Оцінювання
|
Наш сьогоднішній урок добігає
кінця. Здавайте зошити.
Оцінки ви дізнаєтесь на наступному
уроці.
|
слухають
|
Немає коментарів:
Дописати коментар