«Узгоджено»
________________/___________
Підпис ПІП
27 листопада 2013 р.
КОНСПЕКТ
УРОКУ
УКРАЇНСЬКОЇ
МОВИ
Проведений
Омельчук Іриною Олександрівною у 6-А класі.
Тема уроку: Прикметники
твердої та м’якої
груп, їх відмінювання.
Мета:
познайомити
учнів з такою постаттю в українській літературі як
Володимир
Винниченко, вміти розповідати цікаві епізоди з життя
письменника,
вміти проводити паралель між особистим життям автора
і
сюжетом твору; розвивати навички аналізу епічного твору
виховувати
усвідомлення найважливіших цінностей моралі та етики,
що
роблять людину душевно багатою і щедрою на добро, порядність,
чесність.
Тип
уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник,
Підручник:
Основні
методи і прийоми: розповідь вчителя, бесіда.
СТРУКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНА
СХЕМА УРОКУ
І.
Організаційний момент (1 хв.)
перевірка готовності учнів до уроку;
ІІ.
Актуалізація опорних знань. (3хв.)
Експрес-опитування.
ІІІ.
Оголошення теми та мети уроку (2хв.)
IV.Пояснення
нового матеріалу. ( 30 хв.)
Слово
вчителя
виразне
читання
бесіда
V. Закріплення
нового матеріалу. Підведення підсумків
уроку (7 хв.)
Рефлексія
оцінювання
VI. Домашнє
завдання (2 хв.)
Етап,
метод, прийом, форма.
Навчальна
ситуація
І.Організаційний
момент
II. Актуалізація
знань
учнів.
Експрес-опитування.
Перевірка домашнього завдання
Самостійна робота
|
Зміст
діяльності вчителя
Добрий
день, сідайте, будь ласка
Запишіть у зошити число,
класна робота та тему нашого уроку. Але перед цим давай повторимо деякі
відомості про прикметник та перевіримо
домашне завдання
1.Що таке прикметник?
2. За чим змінюються
прикметники ?
3.Чим буває виражений
прикметник у реченні?
4.Що називають якісні
прикметники?
5. На які питання відповідають якісні
прикметники?
6.Що називають
відносні прикметники?
7. Що
позначають присвійні прикметники?
8. На
які питання відповідають присвійні
прикметники?
9.За
допомогою чого утворюється проста форма вищого ступеню?
10. За
допомогою чого утворюється складена форма вищого ступеню?
11. За
допомогою чого утворюється проста форма найвищого ступеню?
12 За
допомогою чого утворюється складена форма найвищого ступеню?
А зараз ми
звами перевіримо домашне завдання. Вам потрібно було виконати вправу №268
Добре!
Молодці!
Зараз ми
виконаємо невелику письмову роботу, за яку ви отримаєте оцінки.
Слайд 1
Ваше завдання утворити ступені порівняння прикметників.
I
варіант. Тонкий, добрий, близький, глибокий.
II
варіант. Скрутний, поганий, товстий, тихий.
|
Зміст діяльності учнів
Сідають
Відповідають
1.самостійна частина
мови, що виражає ознаку предмета, граматичновиявлену в категоріях роду, числа
і відмінката відповідає на питання який? яка? яке? які?
чий? чия? чиє? чиї?
2.Прикметники змінюються за родами,
числами та відмінками.
3.означенням або присудком
4.Називають ознаку
предмета, яка може виявлятися більшою чи меншою мірою.
5.який? яка? яке?
6.Відносні називають
ознаки предмета за його відношенням до інших предметів.
7.Позначають належність чого-небудь особи
чи предмету.
8.Чий? чия? чиє?
9.
За допомогою суфіксів –іш-; -ш-.
10. За допомогою слів більш, менш.
11. Задопомогою префікса НАЙ
12. За допомогою слів найбільш, найменш
Один учень відповідає всі інші
перевіряють у зошитах.
Виконують на окремих
аркушах
|
ІІІ.
Оголошення теми та мети уроку
слово вчителя
пояснення
вчителя.
робота з підручником;
метод вправ
|
Сьогодні ми з вами
почнемо вивчати нову тему: Прикметники
твердої і м’якої груп, їх відмінювання
Слайд 2
В
українській мові розрізняють дві групи прикметників: тверду і м'яку.
Слайд 3
До
твердої групи належать:
- прикметники, основа яких закінчується на твердий
приголосний. У називному відмінку однини вони мають закінчення -ий, -а, -е:
білій, біла, біче: гарний, гарна, гарне; каштановий, каштанова, каштанове.
Слайд 4
- усі короткі форми прикметників з твердим приголосним у
кінці основи: зелен, срібен, жив, здоров, ясен;
Слайд 5
-
присвійні
прикметники з суфіксами -ів (їв), -ин (-їй): батьків, братів, сестрин;
Олексіїв, Маріїн, Гіннин, Оксанин.
Слайд 6
До м'якої групи належать:
- прикметники, основа яких закінчується на м'який
приголосний. У називному відмінку однини вони мають закінчення -ій, -я, -є:
синій, синя, синє; осінній, осіння, осіннє; братній, братня, братнє; ранній,
рання, раннє.
- прикметники, основа яких закінчується на -н- з
попереднім приголосним: безодній, будній, крайній, давній, достатній,
городній, всесвітній, прикметники на -шн- (-ій), -жн(-ій), утворені від
прислівників: домашній, тутешній, вранішній, вчорашній, ближній, справжній,
подорожній, повздовжній.
Для закріплення вивченого матеріалу ми виконаємо декілька
тренувальних вправ. Вправа 278, 279, 282
|
Уважно
слухають
Виконують по
черзі біля дошки, інші у зошитах, коментуючи.
|
ІV. Підведення
підсумків уроку (6 хв.)
Рефлексія
Оцінювання
|
Урок добігає кінця, сьогодні на
уроці
ми виконали декілька вправ з нової
теми.
Давайте ще раз повторимо:
Які прикметники належать до твердої
групи?
Які прикметники належать до м’якої групи?
Оцінки отримують ті учні, що були
активні протягом уроку та оцінки за письмову роботу.
|
Cлухають
Відповідають
|
V. Домашнє завдання (3 хв.)
|
Вам потрібно буде виконати вправу №
280 та повторити правила (параграф 29)
|
Записують у щоденники
|
Немає коментарів:
Дописати коментар